Trwają prace nad II edycją Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory"

Krajowe Biuro Wyborcze przygotowuje II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Konkurs, przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych,  tym razem poświęcony będzie wyborom samorządowym, które odbędą się w Polsce jesienią przyszłego roku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu trafią do szkół po wakacjach.

Informacje na temat konkursu zostaną także opublikowane  na stronie www.pkw.gov.pl oraz na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl . Pojawią się też na profilach Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej w serwisach społecznościowych.

Celem konkursu  „Wybieram wybory” jest  upowszechnianie wiedzy o prawie wyborczym i propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w całym procesie wyborczym.

W I edycji konkursu, która odbyła się wiosną tego roku wzięło udział ponad 4 600 uczniów z niemal 570 szkół z całego kraju. W finale zwyciężył Karol Piwoński z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie, drugie miejsce zajął Jakub Żebrowski z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Bosko z Łodzi, a trzecie – Karolina Grygorczyk z Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika - Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej.

  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
ZOBACZ POZOSTAŁE
  • Lista uczestników I etapu II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym ,,Wybieram wybory" zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego z terenu działania Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Piotrkowie Trybunalskim
  • I etap Konkursu "Wybieram wybory" za nami
  • I etap konkursu "Wybieram wybory" - pytania i odpowiedzi
  • Informacja dla uczestników II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory"
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:22-08-2017 15:19
    Wprowadził:Artur Teresik